E hënë , 17 Shkurt 2020

Recent Posts

BDI: Koalicioni Alternativa – ASH po shkatërron Çarshinë e Shkupit

Bashkimi Demokratik për Integrim ka reaguar ndaj disa parregullsive infrastrukturore në Çarshinë e Vjetër duke akuzuar koalicionin Alternativa – ASH se po krijojnë huti te popullata me akuza të pabaza ndaj BDI-së. “Bashkimi Demokratik për Integrim qartëson në mënyrë të argumentuar kompetencat e menaxhimit të Çarshisë së Vjetër të Shkupit …

Read More »

Prej sonte në mesnata çmime të reja të derivateve të naftës

Komisioni Rregullator për Energjetikë (KRRE) gjatë ditës së sotme vendosi për rritjen e çmimeve të derivateve të naftës për gjysmë denari. Kështu nga mesnata Euro Super BS 95 do të shitet për 66 denarë për litër, Euro Super BS 98 do të shitet për 68 denarë për litër edhe Euro …

Read More »

Edi Rama uron për Pavarësinë e Kosovës

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, në orët e para të mëngjesit ka uruar për 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. “Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë”, shkroi Rama. Në urimin e …

Read More »