E enjte , 6 Gusht 2020

Ndërroi jetë aktorja Mysherefe Llozana

Sot, 29 mars 2019, në moshën 85-vjeçare, ka ndërruar jetë aktorja Mysherefe Llozana, njoftoi Teatri Shqiptar i Shkupit, transmeton Portalb.mk.

“Sot (29.03.) u nda nga jeta doajenja e skenën së Teatrit, Mysherefe Llozana. Teatri Shqiptar dhe Teatri Turk organizojnë takim komemorativ më 02.04. (e martë) në ora 12:00 në Teatrin e Komedisë”, njoftoi Teatri Shqiptar i Shkupit.

Më poshtë ua sjellim edhe emisionin me biografinë e saj, të përgatitur nga gazetarja Diellza Miftari.

Check Also

Besa Kokëdhima publikoi këngë të re.

Besa Kokëdhima ka publikuar një projekt të ri, i cili quhet “La La La”. Muzikën …

Lini një Përgjigje