E martë , 7 Korrik 2020

10 futbollistët më të paguar në Evropë

Të jesh një futbollist profesionist që luan në nivele të larta është puna e ëndrrave, pasi jo vetëm që luan lojën që dashuron, por edhe paguhesh tmerrësisht shumë për ta bërë këtë gjë.

Yjet e futbollit kanë paga marramendëse dhe klubet bëjnë sakrifica të mëdha ekonomike që t’i mbajnë të lumtur lojtarët e tyre më të mirë.

“L’Equipe” ka publikuar së fundmi një renditje me 10 futbollistët më të paguar që luajnë në Evropë.

Image

Mesut Ozil (Arsenal) – 16,8 milionë sterlina në vit

Image

Kylian Mbappe (PSG) – 18 milionë sterlina në vit

Image

Alexis Sanchez (Manchester United) – 23,8 milionë sterlina në vit

Image

Coutinho (Barcelona) – 24 milionë sterlina në vit

Image

Gareth Bale (Real Madrid) – 26,4 milionë sterlina në vit

Image

Luis Suarez (Barcelona) – 30 milionë sterlina në vit

Image

Neymar (PSG) – 32,4 milionë sterlina në vit

Image

Antoine Griezmann (Atletico Madrid) – 34,8 milionë sterlina në vit

Image

Cristiano Ronaldo (Juventus) – 49,2 milionë sterlina në vit

Image

Leo Messi (Barcelona) – 87,6 milionë sterlina në vit

Lexo edhe:

Check Also

Benzema lojtari më i mirë në historinë e Realit

Karim Benzema është bërë lojtari i parë i Real Madridit, që ka shënuar tetë gola …