E enjte , 2 Korrik 2020

PËRLESHJE FIZIKE NË KUMANOVË MES DY GRUPEVE TE ETNIVE TË NDRYSHME

Para pak çasteve në afërsi të burektores Mirella në Kumanovë ndodhi një përleshje fizike mes dy grupeve me përkatsi shqiptare dhe maqedone.Përleshja ka qenë aq e ashpër sa disa nga të pranishmit janë dërguar me ambulance deri tek ndihmë e shpejtë.Presim konfirmim zyrtar nga MPB për ndohin në fjalë dhe personat e lënduar.

Informohu.online

Check Also

MPB: Brenda 24 orëve janë izoluar 702 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin …