E hënë , 17 Shkurt 2020
Ballina / Rajoni / Shqipëri / Aksidenti në Vërdovë të Pogradecit, shkon në 9 numri i të plagosurve

Aksidenti në Vërdovë të Pogradecit, shkon në 9 numri i të plagosurve

Ka shkuar në 9 numri i personave të plagosur në aksidentin e ndodhur në afërsi të rrugës së ish minierës së qymyrit të fshatit Vërdovë.

Mësohet se të 9 të plagosurit ishin në mjetin tip Land Rover.

Ata udhëtonin nga Kalivaçi në drejtim të Pogradecit.

Dyshohet se shkak i aksidentit mund të ketë qenë edhe moti i keq.


Check Also

Tri Ditë dhe Dy Netë është një autobiografi e Hiljana Bibës, studente në fakultetin e Mjekësisë, Tiranë

Tri Ditë dhe Dy Netë është një autobiografi e Hiljana Bibës, studente në fakultetin e …