E enjte , 2 Prill 2020
Ballina / Maqedoni / Alimi: Një apel ndaj neutralëve opozitarë!

Alimi: Një apel ndaj neutralëve opozitarë!

Nga prof.Dr.Dervish Alimi anetar i kryesise qendrore te L.Besa

Koalicioni opoziar ASH-LB fiton se paku nje deputet me shume se sa BDI! Pra edhe ky opcion eshte fitues.

Pse ju, neutralet opozitare kete nuk e merrni parasysh, por keni ngulur kembe vetem te koalicioni 3 palesh me cdo kusht?!

Koalicioni dypalesh ASH-LB eshte realisht me fitimtar se ASH-AA, ne te te gjitha variantet. qe d.m.th. se nese dikush nga inati nuk e deshiron LB ne gjirin e vet, nuk e deshiron as edhe fitoren e sigurte ndaj BDI, sepse e ka shitur lojen per vendin e pare….!

Eshte koha e fundit te apeloni (ndaj ASH) qe nese deshton koalicioni trepalesh per shkak te AA, atehere te behet se paku koalicioni dypalesh opozitar ASH-LB….sa nuk eshte vone, sepse BDI tashme ka filluar t’i ferkoje duart nga gezimi….!

Dhe per kete mos e fajesoni vetem opoziten, sepse faji do te jete i te gjitheve nga pak, por me se paku i LB!

Check Also

DR. AZIZ BAJRAMI – MJEK SPECIALIST INFEKTOLOG INFEKTOHET NE DETYRE.

Shkruan DR. AZIZ BAJRAMI – MJEK SPECIALIST INFEKTOLOG ,, Vëllezër dhe motra , bashkëkombas , …