E hënë , 17 Shkurt 2020
Ballina / Maqedoni / Ahmeti: Është moment historik, vendi jonë po bëhet i rëndësishëm

Ahmeti: Është moment historik, vendi jonë po bëhet i rëndësishëm

Kryetari i Bashkimit Demokratik për Integrim në fjalimin e tij në Kuvend para miratimit të Protokollit për anëtarësim të vendit në NATO tha se ky moment është historik për të gjithë qytetarët.

Ahmeti tha se shteti jonë po bëhet i rëndësishëm sikurse vendet tjera anëtare të NATO-s.

“Shteti jonë po bëhet i rëndësishëm, njëjtë sikur vendet tjera anëtare të NATO-s. Vendi jon një vend i vogël, tani po bëhet anëtarja e 30 e NATO-s. Në asnjëherë nuk pas dilema për anëtarësim në NATO dhe BE, dhe kjo është ajo rreth së cilës jemi bashkuar gjithmonë”, tha Ahmeti.

Check Also

Policia mbrëmë prángosi një person të njohur të afërt me Zaevin

Portali Lider ka shkruar se policia në Shkup mbrëmë ndaloi Nafi A, person i kërkuar …