E hënë , 6 Prill 2020
Ballina / Bota / Edi Rama uron për Pavarësinë e Kosovës

Edi Rama uron për Pavarësinë e Kosovës

Kryeministri shqiptar, Edi Rama, në orët e para të mëngjesit ka uruar për 12-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës.

“Urime ditën e bekuar të pavarësisë së Kosovës të gjithë shqiptarëve kudo që ndodhen dhe i përjetshëm qoftë kujtimi i atyre që dhanë jetën për këtë ditë”, shkroi Rama. Në urimin e tij postuar në rrjete sociale, ai ka shtuar edhe një video me himnin e Kosovës.

Check Also

Shenzheni, qyteti i parë kinez që pritet të ndalojë konsumimin e qenve dhe maceve

Shenzheni pritet të bëhet qyteti i parë në Kinë që do të ndalojë konsumimin e …