E mërkurë , 3 Qershor 2020

Refuzohet kërkesa e ASH-së për komisionerët

Komisioni Shtetëror i Zgjedhjeve ka kërkuar nga katër partitë politike, LSDM-ja, VMRO-DPMNE-ja, BDI-ja dhe Lëvizja Besa për propozimin e anëtarëve nga radhët e tyre në këshillat zgjedhor.

Vendimi i KSHZ-së vjen disa ditë pasi Aleanca për Shqiptarët, me arsyetimin e koalicionit parazgjedhor LSDM-Besa, kërkoi të drejtën e propozimit të anëtarëve në këshillat zgjedhor, si e drejtë që i takon partisë opozitare./Alsat

Check Also

Lagja e Trimave – 9 Maji 2015 (fotogaleri)

Never forget Pesë vite nga luftimet e 9 dhe 10 majit të vitit 2015 në …