E hënë , 6 Prill 2020
Ballina / Maqedoni / Kroacia dhe Serbia ndaloi hyrjen e shtetasve të RMV-së

Kroacia dhe Serbia ndaloi hyrjen e shtetasve të RMV-së

Shumica shtetas të RMV-së që punojnë në very të Italisë, rreth 50 udhëtarë të 20 automjeteve u ndaluan në kufirin serbo-kroat, në vendkalimin “Batrovci”, transmeton Portalb.mk.

Ky vendim vjen si rezultat I qëndrimit të Qeverisë serbe, ndaj qytetarëve që vijnë nga vatrat e virusit korona.

Serbia gjithashtu anuloi edhe fluturimet që ishin parapara nga dhe për në vendet që janë burim I virusit në Itali.

Gjithashtu masa janë marrë edhe për ngasësit e kamionëve.

Check Also

Profesori univerzitar Maliqi-Votimi poshtërues!

ASNJËHERË NUK KAM BESUAR PËR KËSO VOTIMI POSHTRUES TË DEPUTETEVE TE PARLAMENTIT TË REPUBLIKËS SË …