E enjte , 6 Gusht 2020

Hoti nuk është mandatar-Gjykata Kushtetuese RKS

Para disa minutash, avokati Arianit Koci, paralajmëroi se Gjykata Kushtetuese ka vendosur pro ankesës së VV-së, lidhur me dekretin e presidentit për Avdullah Hotin.

E pas Kocit, edhe avokati Tomë Gashi, ka shkruar në Facebook se vendimi i Gjykatës Kushtetuese do të anuloj dekretin e presidentit Thaçi.

Gashi ka shkruar edhe se LDK-ja po i ndanë postet ministrore, e kjo sipas tij është presion mbi Gjykatën Kushtetuese.

Një tërmet i madh politik pritet të ndodh në politikën Kosovare pas këtoj vendimi të Gjykatës Kushtetuese.

Postimi i plotë i tij:

LDK i bene presion Gjykates Kushtetuese duke i ndare Postet ministrore. Sikur te ishte kjo pune e kryme!

Gjykata Kushtetuese duhet ta pranoj si te bazuar kerkesen per mase te perkohshme te Levizjes VETEVENDOSJE!

Vedimi i Gjykates Kushtetuese do te anuloj-pezulloj Dekretin e Presidentit

Check Also

Nesër mund të ketë takim Thaçi – Vuçiq në Uashington

Nesër në Uashington mund të ketë një takim ndërmjet presidentit serb Aleksandar Vuçiq dhe homologut …