E enjte , 6 Gusht 2020

MPB: Brenda 24 orëve janë izoluar 702 persona

Ministria e Punëve të Brendshme njofton se gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin 702 personave u është dhënë vendim për izolim , derisa 210 të tjerë kanë nënshkruar vendim për vetizolim si pasojë e pandemisë Covid-19.

Policia ka kryer kontrolle të rregullta ndaj personave që gjenden në izolim dhe vetizolim ku janë regjistruar tre shkelje të masës së izolimit-vetizolimit.

Nga MPB gjithashtu informojnë se 705 persona kanë shkelur masën për mbajtjen e pajisjeve mbrojtëse, gjegjësisht mbajtjen e maskës.

Check Also

Lajmi i fundit: 9 vite burg për Boki 13 dhe 7 vite burg për Katica Janevën

Para pak çastesh sapo u mor vendimi për dënimin e dy të akuzuarve në rastin …