E enjte , 2 Prill 2020
Ballina / Maqedoni

Maqedoni

Lajme nga Republika e Maqedonisë së Veriut

Piktori i ri Driton Ferati ju paraqet Skenderbeun!

Në rrjetin social facebook Driton Ferati ka postuar një video interesante nga pikturimi i heroit kombëtar Gjergj Kastrioti Skenderbeu dhe special e intervistuam për portalin Informohu . -Kush është Driton Ferati ? Driton Ferati është i lindur në Kumanovë,ku shkollën fillore e kam kryer në fshatin tim Opajë ku dhe …

Read More »

Profesori univerzitar Maliqi-Votimi poshtërues!

ASNJËHERË NUK KAM BESUAR PËR KËSO VOTIMI POSHTRUES TË DEPUTETEVE TE PARLAMENTIT TË REPUBLIKËS SË KOSOVËS U bënë rezil, bënë turpin, zhgënjyen, dërguan porosi poshtruese, dekurajuese opinjonit. Do të mbahen mend, për të keq, për shkatrrimin e insticioneve të Kosovës. Këta 82 deputetët nuk mbajtën llogari për shtetin, nëse jo …

Read More »

Carovska: Paniku është i panevojshëm

Shkup, 12 mars – Mila Carovska nga LSDM vlerëson se menaxhimi i situatës nga ana e Qeverisë dhe institucioneve shëndetësore në vend po rrjedh në mënyrë të shkëlqyer. Sipas saj edhe mediat po kujdesen që të përcjellin informacione të sakta në mënyrë që situate të jetë e qetë dhe e sigurt. …

Read More »

Kroacia dhe Serbia ndaloi hyrjen e shtetasve të RMV-së

Shumica shtetas të RMV-së që punojnë në very të Italisë, rreth 50 udhëtarë të 20 automjeteve u ndaluan në kufirin serbo-kroat, në vendkalimin “Batrovci”, transmeton Portalb.mk. Ky vendim vjen si rezultat I qëndrimit të Qeverisë serbe, ndaj qytetarëve që vijnë nga vatrat e virusit korona. Serbia gjithashtu anuloi edhe fluturimet që …

Read More »

LIDERËT PARTIAKË SOT NË KOORDINIM TEK SPASOVSKI

Shkup, 12 mars – Liderët e LSDM-së, VMRO-DPMNE-së, BDI-së, BESA-s, PDSH-së, Aleancës për Shqiptarët dhe Alternativës sot në orën 13:00, siç paralajmëruan nga Qeveria do të kenë koordinim me kryeministrin Oliver Spasovski liodhur me realizimin e masave qeveritare për përballje me koronavirusin, njofton KOHA. Liderët: Zoran Zaev, Hristijan Mickoski, Ali …

Read More »