E enjte , 2 Korrik 2020

Bukuri

LUANA SHFAQET HOT NË MALDIVE

Luana Vjollca tashmë një kohë të gjatë po bënë boom në skenën shqiptare të ekranit si për talentin ashtu edhe për fizikusin e sajë. Ju sjellim fotot nga pushimi i sajë në Maldivi

Read More »

STOKHOLM – QYTETI I MBRETIT SUEDEZ

Stokholmi (sue.: Stockholm) është kryeqyteti dhe qyteti më i madh i Suedisë dhe përbën zonën më të populluar urbane në Skandinavi. Ai është vendi i qeverisë nacionale suedeze, Riksdag (parlamenti), dhe vendndodhja zyrtare e mbretit suedez si dhe e kryeministrit. Që nga viti 1980, monarku ka qëndruar në Pallatin Drottningholm jashtë Stokholmit dhe …

Read More »