E enjte , 2 Korrik 2020

Dashuri & Jetë

Martohen Fero dhe Arbenita?

Çifti i njohur shqiptar tashmë duket se e kanë ngritur në një nivel më të lartë lidhjen e tyre. Bëhet fjalë për këngëtarin Fero si dhe e dashura, Arbenita Ismajlin duket se janë martuar në fshehtësi. Të paktën kështu na lënë të kuptohet në bazë të disa imazheve të publikuar …

Read More »

Ndahet nga jeta ‘Salome’

Është ndarë nga jeta në moshën 54 vjeçare aktorja e njohur meksikane Edith Gonzalez. Ajo ishte diagnostikuar tre vite më parë me kancer dhe pavarësisht terapive intensive nuk mundi të fitojë luftën me sëmundjen. Lajmi për vdekjen e 54 vjeçares është konfirmuar nga mediat në Meksikë. Edith Gonzalez u bë …

Read More »

MOS MA LËSHO DORËN

Alp Navruz është aktori turk që me rolit e tij mori zemrat e publikut turk dhe atij të huaj. Është roli i ‘Xhenkut’ në serialin ‘Mos ma lësho dorën’ ai që po e bën gjithnjë e më të popullarizuar. Xhenk është shumë i përfolur edhe për jetën e tij private …

Read More »

Shkenca zbulon dy pikat më të larta të lumturisë në jetë

Shkencëtarët kanë zbuluar se ka dy pika kulmore kur njerëzit janë më të lumturit. Për të realizuar këtë eksperiment “Qendra e Performancës Ekonomike” në shkollën e Ekonomisë dhe Shkencave Politike në Londër ka marrë në pyetje 23.000 pjesëmarrës nga Gjermania, nga mosha 17-85 vjeç. Vullnetarët u pyetën të vlerësonin shkallën …

Read More »