E martë , 7 Korrik 2020

Sport

Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi semper

Ronaldo “rikthehet” në Madrid

Hoteli i Cristiano Ronaldo në qendër të Madridit është investimi i fundit i yllit portugez. Futbollisti i Juventusit do të mbetet i lidhur, në këtë mënyrë, me kryeqytetin spanjoll, pas largimit të tij nga Real Madridi. Sidoqoftë, këtë herë ai do të jetë i pranishëm si sipërmarrës në Madrid. Pasiqë …

Read More »

Shkupi dhe Çairi nuk njohin kampion

Shkupi dhe Çairi nuk njohin kampion. Ekipi ka marrë fitore të rëndësishme dhe tre pikë përballë Shkëndijës në xhiron e 8-të në Ligën e Parë të futbollit të Maqedonisë së Veriut, duke fituar me rezultat 2:0 në stadiumin e Çairit. Dy golat e fitores për skuadrën tonë i shënoi Marin …

Read More »

‘Sky Sports’: Kosova, Brazili i Ballkanit

“Sky Sports” ka shkruar për Kosovën në ditën e ndeshjes kundër Anglisë. Anglia do ta mirëpresë sonte Kosovën në “St Mary’s” në Southampton në ballafaqimin e tyre në eliminatoret e Euro 2020. Mediat angleze janë duke i kushtuar vëmendje të veçantë skuadrës sonë para duelit sonte me fillim nga ora …

Read More »

Barcelona ndez motorrët, Neymar pranë kalimit në Camp Nou

Barcelona nuk heq dorë nga braziliani Neymar, ku tashmë është prioriteti i tyre deri në fund të merkatos. Paris Saint Germain ka pranuar ta shesë brazilianin por për një shumë të madhe. Katalanasit janë të gatshëm të ofrojnë Coutinho-n dhe para për të rikthyer në Camp Nou 27 vjeçarin. Neymar …

Read More »

Shkëndija eliminohet nga Nome Kalju , vazhdon në Liga Evropa

Skuadra e Shkëndijës nuk arriti të  sigurojë kualfikimin në raundin e dytë të Ligës së Kampionëve  dhe pësoi disfatë 1-2  në takimin e dytë, të zhvilluar në Shkup. Fillimii ndeshjes i takoi skuadrës mysafire të Nome Kalju, i cili kaloi i pari në epërsi në minutën e gjashtë me golin …

Read More »

Laçi barazon me Hapoel, Teuta dhe Kukësi humbje të thella

Shorti i Europa Ligës i rezervoi Teutës kundërshtarin më të lehtë mes ekipeve shqiptare por pavarësisht fatit fillestar, skuadra durrsake dështoi në transfertën kontinentale. Djemtë e Detit humbën 3-0 në fushën e Ventspils në Letoni, duke kompromentuar kualifikimin në raundin tjetër. Sergiçiuk prishi ekuilibrat në favor të vendasve me një …

Read More »

Robben e mbyll epokën e tij, Bale e zëvendëson tek Bayern

Largimi i Robben por edhe i Ribery-s ka bërë që Bayern Munchen të mendojë për lojtarët e krahëve. Drejtuesit e Bayern kanë pikasur Gareth Bale për të qenë pjesë e ekipit. Bale nuk pati një sezon të mirë gjatë sezonit të kaluar ku ishte vetëm me Benzeman, pa Ronaldon. Forma …

Read More »

Vozitsi i formula

Kush është Largim Aliu? Largimi është një djali më I madh i Afrim Aliut, I lindur më 6 Tetor të vitit 2003. Me prejardhje nga fshati Nerasht I Tetovës, Largimi është ndër shqiptarët më të ri që ka filluar të mer famë në Danimarkë. Tani Largimi ka 15 vjet dhe …

Read More »