E martë , 7 Korrik 2020

Videos

Et ullamcorper sollicitudin elit odio consequat mauris, wisi velit tortor semper vel feugiat dui, ultricies lacus. Congue mattis luctus, quam orci mi semper

OPOZITA SHQIPTARE FITUESE ABSOLUTE E ZGJEDHJEVE

Në Republikën Veriore të Maqedonisë u mbajtën zgjedhjet presidenciale dhe rezultatet përfundimtare janë 1.Blerim Reka (i përkrahur nga ASH dhe Lëvizja Besa)- 79921 vota 2.Gordana Siljanovska Davkova(VMRO-DPMNE)- 319225 vota 3.Stevo Pendarovski(LSDM+BDI+PDSH+AtlernAtiva)- 323714 vota Kishte një analizë interesante nga emisioni 360 Gradë nga Alsat M ku si konkluzion ishte se nëse …

Read More »

Ndërroi jetë aktorja Mysherefe Llozana

Sot, 29 mars 2019, në moshën 85-vjeçare, ka ndërruar jetë aktorja Mysherefe Llozana, njoftoi Teatri Shqiptar i Shkupit, transmeton Portalb.mk. “Sot (29.03.) u nda nga jeta doajenja e skenën së Teatrit, Mysherefe Llozana. Teatri Shqiptar dhe Teatri Turk organizojnë takim komemorativ më 02.04. (e martë) në ora 12:00 në Teatrin e Komedisë”, …

Read More »

Protestat në Shqipëri, PD e përzuri “policin e infiltruar”

Ndërsa opozita po proteston, në turmë ka plasur dhuna. Një person është goditur me grushte e shkelma që sipas demokratëve ishte një efektiv i policisë i infiltruar në tubim, transmeton Top Channel. Nuk dihet identiteti i personit që për disa çaste u dhunua nga të pranishmit në tubimin para Parlamentit. Por …

Read More »

Ohër, një veturë ka rënë në Liqen

Një makinë sot në mëngjes u gjend në ujërat e Liqenit të Ohrit. Sipas informatave të dëshmitarëve okularë vetura ka rënë në Liqen pasi paraprakisht është parkuar nga vozitësja e cila më pas kishte shkuar për të pirë kafe në një nga restorantet përreth, transmeton Alsat M. Raportohet se me ndihmën …

Read More »